• E-Akademi Öğrenme ve Gelişim Platformu

  Günlük hayatta çok kolay bulamayacağın kişisel gelişim ve hayat boyu öğrenme konularında birçok kursu burada bulabilir ve ücretsiz olarak ulaşabilirsin.

  Neden E-Akademi?

  Çevrim İçi Öğrenme

  Günlük hayatta çok kolay bulamayacağın kişisel gelişim ve hayat boyu öğrenme konularında birçok kursu burada bulabilir ve ücretsiz olarak ulaşabilirsin.

  Farklı Seviyelerde Kurslar

  Yeni başlayanlar ve uzmanlaşmak isteyenler için farklı kurs seçenekleri bulabilirsin.

  Ücretsiz Erişim ve Katılım Belgesi

  Tüm kurslar ücretsiz ve herkese açık. Her kursun sonunda bir katılım belgesi alabilirsin.
  Daha fazlası
   

  Öğrenme yolculuğunuza başlayın

  Çok çeşitli alanlardan kendinize uygun kurslara ücretsiz erişebilirsiniz.

  Kursları tarayın

  Sayılarla E-Akademi

  0

  Aktif kullanıcı sayısı

  0

  Yayınlanmış kurs sayısı

  0

  E-Akademinin kullanıldığı ülkeler

  0

  Tamamlanmış kurs sayısı

  Popüler Kurslar

  Uzman bir kadro ile hazırlanan eğitimler arasından ihtiyacınıza uygun olanları seçebilirsiniz.

  Yirmi Birinci Yüzyıl Yetkinlikleri

  Türkçe Dili Akademik Destek

  DUYURU : Türkiye Bursları'na yapılan başvuruların değerlendirme sürecinde, başkanlık heyetleri tarafından gerçekleştirilecek yüz yüze mülakatların öncesinde, lisans adaylarına matematik, geometri ve mantık sorularından oluşan 30 soruluk bir sayısal test uygulanmaktadır. Mülakat öncesi uygulanacak testler daha ziyade sağlık bilimleri, fen ve mühendislik alanlarına başvuran adayları değerlendirmek amacıyla uygulanmaktadır. Sosyal bilimler alanına başvuran adaylar da testlere alınacak olup testteki sonuçları kendi aralarında değerlendirilecektir. Testte tercümeden bağımsız soruların yanında açıklamalı sorular da yer alacak olup bu açıklamalar Türkçe ve İngilizce dilinde olacaktır. Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'deki sağlık, fen ve mühendislik lisans programlarındaki temel derslerde İngilizce kaynaklar da sıklıkla kullanıldığı için bu alanlara başvuran adayların testteki soruları anlayacak düzeyde İngilizce bilmesi beklenmektedir. Testlerde ülke eğitim müfredatları göz önüne alınmakla birlikte, Türkiye’de eğitim alınacak olmasından dolayı hazırlanan sorular, Türkiye’deki lisans adaylarının bilmesi gereken konulara uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Öğleden önce ve öğleden sonra seansları şeklinde gerçekleştirilecek testin tamamlanmasının hemen ardından aynı gün yüz yüze mülakatlar gerçekleştirilecektir. Adaylara test ve mülakatın saati, mülakat davetlerinde bildirilecektir. 30 soruluk testin süresi 60 dakika olarak belirlenmiştir.

  Örnek sorulardan oluşan deneme sınavına buradan ulaşabilirsiniz: Deneme Sınavı

  Deneme sınavının cevap anahtarına buradan ulaşabilirsiniz: Cevap Anahtarı